Pranešimas spaudai

Pranešimas spaudai yra labai svarbi komunikacijos ir marketingo dalis. Be jo neapseina krizių komunikacija, naujų produktų paleidimas ar itin svarbių kolegų pristatymas. Išnaudokite pranešimus spaudai didindami savo prekinio ženklo žinomumą, patikimumą.
pranešimas spaudai

Kam skirtas pranešimas spaudai?

Pranešimai spaudai skirti skirtingo dydžio verslams siekiantiems perduoti savo žinutę tikslinei auditorijai. Ar esate mažas kelių žmonių verslas ar didelė korporacija galite išnaudoti pranešimus spaudai jūsų verslo plėtrai ar augimui. 

Pranešimas spaudai yra svarbus verslui dėl kelių priežasčių:

  1. Informacijos sklaida: Pranešimai spaudai padeda greitai ir efektyviai pranešti žiniasklaidai bei visuomenei apie svarbius įvykius, naujienas, produktų paleidimus ar kitus svarbius dalykus.
  2. Reputacijos stiprinimas: Teigiamos naujienos apie įmonę gali padidinti jos patikimumą ir autoritetą rinkoje.
  3. Matomumo didinimas: Pranešimai spaudai gali padidinti įmonės žinomumą ir pritraukti žiniasklaidos dėmesį.
  4. SEO nauda: Skaitmeniniai pranešimai spaudai gali pagerinti įmonės pozicijas paieškos sistemose, jei juose yra nuorodos į įmonės svetainę.
  1. Tikslas ir turinys:

    • Pranešimai spaudai: Skirti informuoti visuomenę ir žiniasklaidą apie svarbias įmonės naujienas ar įvykius. Jie orientuoti į objektyvią, naujienomis paremtą informaciją.

    • Reklama: Skirta skatinti pardavimus ar paslaugų naudojimą, dažnai naudojant kūrybingus, kartais ir subjektyvius pranešimus, siekiant pritraukti vartotojų dėmesį.

  2. Patikimumas:

    • Pranešimai spaudai: Dažnai laikomi patikimesniu informacijos šaltiniu, nes jų tikslas yra pateikti faktinę informaciją, kurią dažnai tikrina žiniasklaida.
    • Reklama: laikoma mažiau patikima, nes aiškiai siekiama parduoti produktą ar paslaugą.

  3. Kaina:

    • Pranešimai spaudai: Dažnai yra nemokami, nors gali būti išlaidos susijusios su pranešimų parengimu ir platinimu. Žiniasklaida gali publikuoti pranešimus spaudai nemokamai, jei juos laiko vertingais savo auditorijai.
    • Reklama: Visada yra mokama, nes įmonės perka reklamos erdvę įvairiuose kanaluose.

Pranešimus spaudai galima naudoti įvairioms situacijoms, pvz.:

  1. Naujų produktų ar paslaugų pristatymas: Informuoti apie naujų produktų ar paslaugų paleidimą.

  2. Renginiai: Skelbti apie artėjančius renginius, parodas, konferencijas ar seminarus.

  3. Svarbūs pasiekimai: Pranešti apie apdovanojimus, sertifikatus ar kitus svarbius pasiekimus.

  4. Partnerystės ir bendradarbiavimai: Informuoti apie naujas partnerystes, susijungimus ar bendradarbiavimo susitarimus.

  5. Krizės valdymas: Informuoti visuomenę apie įmonės atsaką į krizes ar svarbias situacijas, siekiant valdyti reputaciją. Krizių komunikacija yra neįsivaizduojama be tikslių ir savalaikių pranešimų spaudai. 

  6. Svarbūs pokyčiai įmonėje: Pranešti apie naujus vadovus, struktūrinius pokyčius ar kitus reikšmingus įmonės gyvenimo įvykius.

Taip, maži verslai taip pat gali siųsti pranešimus spaudai.

Tai gali būti ypač naudinga mažiems verslams dėl kelių priežasčių:

  1. Matomumo didinimas: Pranešimai spaudai gali padėti mažiems verslams tapti žinomesniems, ypač jei jie neturi didelio reklamos biudžeto.
  2. Reputacijos kūrimas: Teigiami pranešimai spaudai gali padėti mažiems verslams sukurti patikimą ir profesionalų įvaizdį.
  3. Naujų klientų pritraukimas: Gera žinia ar įdomus pranešimas gali pritraukti naujus klientus ir padidinti pardavimus.

Svarbu, kad mažų verslų pranešimas spaudai būtų gerai parengtas, aiškus ir svarbus žiniasklaidai bei jų auditorijai, kad jie būtų pastebėti ir publikuoti.

Būkite matomi

Didinkite prekinio ženklo žinomumą ir patikimumą pranešimų spaudai pagalba. 

Pranešimo spaudai sukūrimas

220
  • Situacijos analizė
  • Teksto paruošimas
  • Redagavimas
  • Publikavimas
  • Ataskaita

Komunikacijos strategijos sukūrimas

799
  • Prekinio ženklo identifikavimas
  • Tikslinė auditorija
  • Komunikacijos kanalai
  • Komunikacijos tikslai
  • Komunikacijos žinutės

Partnerius cituoja

Dirbame taip, kad mūsų partnerius cituotų didžiausi naujienų kanalai šalyje

pasiruošę
pagelbėti 


Pasidalinkite iššūkiais ir poreikiais kaip galėtume jums padėti šalia esančioje formoje. Arba susisiekite žemiau pateiktais kontaktais.

Kontaktai

Pranešimas spaudai: pasiekite tikslinę auditoriją

Pasirūpinsime Jūsų įvaizdžiu žiniasklaidoje. Tegul Jūsų prekinis ženklas komunikuoja profesionaliai ir šiuolaikiškai. Pranešimas spaudai, straipsnių rašymas ar reklaminiai tekstai – bet kokią Jūsų žinutę paversime įdomia ir įsimintina.

Pranešimo spaudai pagalba pakliūkite į top portalus, laikraščius, radiją ar televiziją. O ten patekę būkite matomi savo klientams. Pranešimas spaudai yra svarbi ryšių su visuomene priemonė.

Susikurkite nišos eksperto profilį

Pranešimas spaudai gali būti puikus įrankis jūsų asmeninės rinkodaros plane. Pranešimo pagalba galite save visuomenei pristatyti kaip tam tikros nišos ar srities ekspertą.

Kaip parašyti pranešimą spaudai?

Taigi kaip parašyti pranešimą spaudai? Perskaitykite mūsų paruoštą blogą apie pranešimo spaudai struktūrą ir pasinaudokite įžvalgomis.

Kaip pranešimu visuomenei sudominti žiniasklaidą

Pranešimai spaudai yra svarbi informacijos pateikimo forma žiniasklaidai. Jie glaustai, dažniausiai viename puslapyje, pateikia tikslinę informaciją apie bendrovės, organizacijos ar asmens pasiekimus, naujus produktus ar paslaugas, aktualius įvykius, vyraujančias tendencijas ir daugelį kitų dalykų.

Kad ir ką norėtumėte pranešti žurnalistams, įsitikinkite, jog pagrindinė jūsų pranešimo tema ar žinutė yra pakankamai įdomi ir aktuali.

Prieš pradėdami rengti pranešimą spaudai, visuomet savęs paklauskite, kodėl žmonės norėtų sužinoti šią informaciją?

Dar svarbiau – sau paaiškinkite, kodėl jūsų parengtu pranešimu turėtų susidomėti žurnalistai. Atminkite, jie per dieną gauna šimtus pranešimų, todėl į eterį patenka tik patys geriausi.

Nebūtinai gražiausiai parašyti, bet tie, kurie pristato įdomią, daugeliui aktualią ar mažai visuomenei žinomą informaciją.

Kitaip sakant, pranešime turi matytis kokia nors istorija.

Išplėsta pranešimo spaudai pavadinimo paantraštė

Antraštė

Pavadinimas arba antraštė yra vienas svarbiausių pranešimo spaudai elementų. Tai pirmas dalykas, kurį pamato pranešimą gavęs žurnalistas.

Jeigu antraštė jo nesudomins, tikėtina, likęs pranešimo tekstas liks apskritai neskaitytas. Tiesa, nereikia persistengti ir pavadinimus rašyti įdomesnius nei iš tiesų yra pats pranešimas.

Geriausia būtų, jei pavadinimas būtų vos iš kelių ne itin ilgų žodžių, neklaidintų ir aiškiai atspindėtų pranešimo spaudai turinio esmę.

Pirmoji pastraipa

Pirminė pastraipa, einanti iškart po antraštės, savo svarba mažai nusileidžia pranešimo spaudai pavadinimui.

Joje turi būti pateikta viso pranešimo santrauka ir pristatyta pagrindinė mintis. Geriausia, jei pirmoje pastraipoje būtų atsakoma į klausimus:

  • kas?
  • ką?
  • kada?
  • kur?
  • kodėl?
  • kaip?

Tokiu principu pateikta informacija leis žurnalistams susidaryti aiškų pirmąjį įspūdį apie pranešimo turinį ir leis greičiau nuspręsti, ar jiems verta toliau gilintis į šią temą.

Skaitytojams naudinga pranešimo spaudai paantraštė

Pranešimo teksto dėstymas

Likusį pranešimo spaudai turinį patartina skirstyti į dvi dalis: pagrindinę, kurioje pateikiama svarbiausia išplėtota pranešimo informacija, jei įmanoma, papildyta kompetentingų žmonių citatomis.

Ir papildomą – kur sugula įdomi, bet ne pati svarbiausia informacija. Kitaip tariant, jei portalo redaktorius sugalvotų patrumpinti jūsų pranešimą ir ištrintų kelias paskutines pastraipas, tekstas vis tiek išliktų prasmingas ir neprarastų reikšmės.

Toks pranešimo spaudai dėstymas vadinamas apverstos piramidės principu, kai pradedama nuo pačių svarbiausių dalykų ir baigiama įvairiomis detalėmis ar įdomybėmis.

Kontaktinė informacija

Pranešimo spaudai pabaigoje svarbu pateikti žmogaus, kuris galėtų atsakyti į žurnalistų klausimus, kontaktų bei pareigų.

Iliustracijos ar vaizdo įrašai

Siunčiamus pranešimus spaudai visuomet papildome susijusiomis nuotraukomis ar vaizdo įrašais.

Tiesa, reikia turėti omenyje, kad tiek nuotraukos, tiek vaizdo įrašai turi būti aukštos kokybės, nepažeidžiantys autorinių teisių, originalūs ir nebūti per sunkios.

Patariamoji pranešimo visuomenei paantraštė

Kiti naudingi patarimai

Jei tik yra galimybė, pranešimo spaudai tekste pateikite ne vien sausus skaičius ar faktus, bet pabandykite sukurti istoriją, kurios centre būtų žmonės. Jeigu turite ypatingo įdomumo informacijos ir jos pobūdis leidžia laisviau žaisti su tekstu – nebijokite paeksperimentuoti įpindami daugiau žaismingumo ir šmaikštumo.

Kartais apskritai nebūtina rengti pranešimo spaudai. Tai galioja tuo atveju, jei turima naujiena ar informacija yra labai įdomi ir aktuali visuomenei – užtenka ją pristatyti žurnalistams ir jie, greičiausiai, savo iniciatyva pasidomės detalėmis ir imsis straipsnio rašymo ar reportažo rengimo.

Pagrindinė pranešimo spaudai mintis

Pranešimai spaudai yra esminė komunikacijos su žiniasklaida dalis, padedanti skleisti svarbią informaciją apie jūsų įmonę, organizaciją ar asmenį.

Rengiant pranešimą spaudai, svarbu užtikrinti, kad jūsų žinutė būtų aiški, įdomi ir aktuali, o vizualinė medžiaga – kokybiška ir atitinkanti turinio reikalavimus.

Laikydamiesi šių principų, padidinsite savo pranešimo sėkmės tikimybę ir užtikrinsite, kad jūsų žinia pasieks tikslinę auditoriją.

Pranešimas spaudai yra efektyvus būdas pranešti svarbias naujienas ir informaciją plačiai auditorijai. Jis gali būti rašomas ir siunčiamas įvairiomis progomis, kai yra reikšmingų įvykių, pasiekimų ar pokyčių, kurie gali sudominti žiniasklaidą ir visuomenę.

Čia pateikiame pagrindines situacijas, kada ir kokiomis aplinkybėmis verta rašyti ir siųsti pranešimą spaudai:

1. Naujų produktų ar paslaugų pristatymas

  • Pristatant naujus produktus ar paslaugas: Tai yra viena dažniausiai naudojamų progų pranešimui spaudai. Žurnalistai ir visuomenė nori žinoti apie naujus pasiūlymus rinkoje.
  • Inovatyvūs sprendimai: Jei jūsų naujas produktas ar paslauga yra unikalūs ar inovatyvūs, tai tikrai verta apie tai pranešti.

2. Reikšmingi įmonės pasiekimai ar įvykiai

  • Įmonės jubiliejus ar svarbios datos: Įmonės veiklos jubiliejus, svarbios sukaktys ar kiti reikšmingi įvykiai gali būti puiki proga pranešimui spaudai.
  • Apdovanojimai ir pripažinimai: Jei įmonė laimėjo svarbų apdovanojimą ar buvo pripažinta kokioje nors srityje, tai verta paminėti pranešime spaudai.

3. Partnerystės ir bendradarbiavimai

  • Naujų partnerystės sutarčių pasirašymas: Pranešimas spaudai gali informuoti apie naujus verslo partnerius ar bendradarbiavimo sutartis.
  • Svarbūs projektai ar bendradarbiavimo iniciatyvos: Praneškite apie reikšmingus projektus, kuriuose dalyvaujate su kitomis organizacijomis.

4. Finansiniai rezultatai ir verslo plėtra

  • Ketvirtiniai ar metiniai finansiniai rezultatai: Kai kurie įmonės finansiniai rezultatai gali būti svarbūs žiniasklaidai ir investuotojams.
  • Verslo plėtra: Naujos filialų ar parduotuvių atidarymas, plėtra į naujas rinkas ar regionus yra verti paminėti.

5. Personalo pokyčiai

  • Naujų vadovų ar svarbių darbuotojų paskyrimai: Pranešimas spaudai gali būti skirtas informuoti apie naujus įmonės vadovus ar kitus svarbius darbuotojus.
  • Svarbūs išėjimai: Jei iš įmonės pasitraukia reikšmingi darbuotojai, apie tai taip pat verta pranešti.

6. Socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos iniciatyvos

  • Socialinės atsakomybės projektai: Jei įmonė dalyvauja ar inicijuoja socialinius ar aplinkosaugos projektus, tai yra svarbi informacija, kuria verta pasidalinti.
  • Paramos ar labdaros iniciatyvos: Pranešimas spaudai gali informuoti apie įmonės paramos ar labdaros veiklą.

7. Krizės valdymas ir atsakymai į įvykius

  • Krizės valdymas: Kai įmonė susiduria su krize ar nenumatytais įvykiais, pranešimas spaudai gali padėti informuoti apie situaciją ir įmonės veiksmus. Krizių komunikacija neįsivaizduojama be pranešimų spaudai publikavimo.
  • Atsakymai į visuomenės ar žiniasklaidos klausimus: Kai reikia greitai ir aiškiai atsakyti į visuomenės ar žiniasklaidos klausimus dėl tam tikrų įvykių.

8. Moksliniai tyrimai ir nauji atradimai

  • Moksliniai tyrimai: Jei įmonė vykdo svarbius mokslinius tyrimus ar paskelbia naujus atradimus, tai gali būti įdomu žiniasklaidai ir visuomenei.
  • Tyrimų rezultatai: Paskelbti svarbių tyrimų rezultatus ar išvadas, kurios turi įtakos pramonei ar visuomenei.

9. Renginiai ir konferencijos

  • Renginiai: Informacija apie planuojamus renginius, seminarus, konferencijas ar kitus viešus renginius.
  • Konferencijos: Dalyvavimas svarbiose pramonės konferencijose arba jų organizavimas.

10. Reikšmingi teisiniai įvykiai

  • Teisiniai įvykiai: Informacija apie svarbius teisinius sprendimus, bylas ar įmonės įsitraukimą į teisinius procesus.
pranešimas spaudai

Pranešimai spaudai: DUK

Kada reikėtų siųsti pranešimą spaudai?

Tinkamiausias laikas siųsti pranešimą spaudai priklauso nuo jūsų auditorijos ir žiniasklaidos įpročių. Dažniausiai geriausia siųsti pranešimus spaudai anksti ryte, darbo dienomis, kad žurnalistai galėtų peržiūrėti informaciją savo darbo pradžioje.

Venkite siųsti pranešimus penktadieniais po pietų arba prieš šventines dienas, kai žurnalistai gali būti mažiau dėmesingi.

Kokios klaidos dažniausiai daromos rašant pranešimą spaudai?

Dažniausiai daromos klaidos rašant pranešimą spaudai yra šios:

Neaiški ar neįdomi antraštė: Užtikrinkite, kad antraštė būtų trumpa, aiški ir patraukli.

Per daug reklamos: Pranešimas neturėtų būti per daug reklaminis, o turėtų pateikti naudingą informaciją.

Ilgas ir sudėtingas tekstas: Naudokite trumpus sakinius ir aiškią kalbą, kad tekstas būtų lengvai suprantamas.

Trūksta kontaktinės informacijos: Visada nurodykite, kas gali atsakyti į papildomus klausimus.

Netinkamas laikas: Pasirinkite tinkamą laiką pranešimui siųsti, kad jis būtų pastebėtas.

Kaip įvertinti pranešimo spaudai sėkmę?

Pranešimo spaudai sėkmę galima įvertinti keliais būdais:

Publikacijos: Stebėkite, kiek žiniasklaidos priemonių paviešino jūsų pranešimą ir kaip plačiai jis buvo paskelbtas.

Internetinis srautas: Analizuokite svetainės lankomumo duomenis ir patikrinkite, ar padidėjo lankytojų skaičius po pranešimo paskelbimo.

Socialinė medija: Stebėkite socialinės medijos reakcijas, įskaitant dalijimąsi, komentarus ir „patinka“ paspaudimus.

Kontaktai: Patikrinkite, kiek žurnalistų susisiekė su papildomais klausimais ar interviu prašymais.

SEO: Stebėkite, ar pagerėjo jūsų svetainės paieškos pozicijos po pranešimo spaudai.

Ar galima siųsti tą patį pranešimą spaudai keliems žiniasklaidos kanalams?

Taip, galima siųsti tą patį pranešimą spaudai keliems žiniasklaidos kanalams, tačiau svarbu atsižvelgti į tai, kad skirtingi kanalai gali turėti skirtingus auditorijos poreikius ir reikalavimus.

Jei įmanoma, pritaikykite pranešimą kiekvienam žiniasklaidos kanalui, kad jis būtų kuo labiau atitinkantis jų stilių ir auditoriją. Tai gali padidinti tikimybę, kad jūsų pranešimas bus pastebėtas ir paviešintas.

Pranešimas spaudai yra galingas komunikacijos įrankis, padedantis įmonėms ir organizacijoms skleisti svarbią informaciją plačiai auditorijai.

Svarbu pasirinkti tinkamą progą ir užtikrinti, kad pranešimo turinys būtų įdomus, aktualus ir gerai struktūruotas. Laikydamiesi šių principų, galite padidinti savo pranešimo sėkmės tikimybę ir pasiekti savo komunikacijos tikslus.

Susisiekime

Jei vis tik norite pagalbos rašant pranešimą, susisiekime ir aptarkime būsimą bendradarbiavimą. O galbūt turite klausimų apie viešuosius ryšius ar pranešimus spaudai? Lauksime Jūsų laiško ar skambučio.

pasiruošę
pagelbėti 


Pasidalinkite iššūkiais ir poreikiais kaip galėtume jums padėti šalia esančioje formoje. Arba susisiekite žemiau pateiktais kontaktais.

Kontaktai